Hunan black tea Wolfberry BIO 100 g

3,67 €
skladom

Hunan black tea Wolfberry BIO 100 g s vysokým podielom zlatistých, bohato ochlpených a nerozvinutých púčikov čajových listov, ktoré svedčia o najvyššej kvalite. Červenorudý nálev má dokonale vyváženú, výrazne sladkastú a medovo-smotanovú chuť a silnú, veľ

Produkt je zaradený v kategoriách Čaje, WOLFBERRY.

Hunan black tea BIO Wolfberry rastie v čínskej provincii Hunan na svahoch jej najvyššej hory Huping Shan, ktorá sa týči do výšky 2 099 m. Nádherné skalné vápencové formácie, ktoré sú obrastené obrovskými stromami, takmer vždy zahaľuje hmla a z celého kraja dýcha zvláštna, mystická atmosféra , ktorá až berie dych. Vďaka tomu, že si miestni ľudia tento civilizáciou nedotknutý kút prírody starostlivo strážia a cesta z turisticky najpopulárnejších oblastí do tejto provincie je časovo náročná, tak sa v nej príliš cudzincov nevyskytuje a príroda zostáva panensky krásna. Mierne a vlhké podnebie, teplé dažde a večné hmly, toľko typické pre túto oblasť, sú ideálne pre pestovanie čajových kríkov, takže provincie Hunan je na štvrtom mieste v Číne v produkcii čaju.

Wolfberry Hunan black tea je prvotriednej kvality a spracováva sa v rodinnej manufaktúre. Lístky sa zberajú po období dažďa a potom sú ručne triedené. Pre náš čaj sa vyberajú tie najkvalitnejšie, o čom svedčí aj vysoký obsah tzv. Tipsov, čo sú zlatisté, bohato ochlpené a ešte nerozvinuté púčiky čajových listov, ktoré sú veľmi vzácne a Číňania je obvykle dávajú ako darček svojim najlepším priateľom. Takto starostlivo získané lístky sa následne sušia na panviciach.

Čaj Hunan black tea Wolfberry má červený nálev, ktorý prechádza ku krásne červenej farbe. Jeho chuť je dokonale vyvážená, výrazne sladkastá a prevažujú v nej kvetové tóny, ktoré majú stopu sladkého medu a jemné smotany. Vôňa čaju je výrazná a možno v nej nájsť podtóny jabĺk, ruží, ale aj rozkvitnuté lúky. Tento čaj má v sebe oveľa viac chutí a vôní, ale tie objavíte až v pokoji a bez rušenia.

Príprava
7 - 8 gramov čaju vsypať do čajového filtra, preliať 0,6 l vriacej vody, lúhovať podľa chuti cca 3 - 4,5 minúty.

BIO výrobok pod kontrolou: CZ-BIO-002

Krajina pôvodu
Čína

obsah
100 g

Zatiaľ neboli pridané žiadne recencie. Pridajte prvú!

Pridajte svoje hodnotenie!
Vaše hodnotenie:

Súvisiace produkty