Arašidový olej 250 ml

7,90 €
skladom

100 % jednodruhový extra panenský olej. Chemicky neupravovaný, bez prísad, konzervantov, farbív a umelých aróm. Je lisovaný za studena z jemne pražených arašidov. Charakteristický širokým využitím v kuchyni.

Produkt je zaradený v kategoriách BIO oleje.

Arašidový olej

100 % jednodruhový extra panenský olej. Chemicky neupravovaný, bez prísad, konzervantov, farbív a umelých aróm. Je lisovaný za studena z jemne pražených arašidov. Charakteristický širokým využitím v kuchyni. Obsahuje vysoký obsah nenasýtených tukov a je zdrojom antioxidantov, vitamínu E a fytosterolov.

100 % jednodruhový extra panenský olej. Chemicky neupravovaný, bez prísad,
10 - 19
12,00
konzervantov, farbív a umelých aróm. Je lisovaný za studena z jemne pražených
arašidov.
20 - 39
11,70
Charakteristický širokým využitím v kuchyni. Obsahuje vysoký obsah
nenasýtených tukov a je zdrojom antioxidantov, vitamínu E a fytosterolov.

Naše arašidy sú pestované v tropických podmienkach a ručne zberane. Arašidy obsahujú neskutočné množstvo zdraviu prospešných látok. 100 % prírodný, jednodruhový extra panenský arašidový olej v sebe zachováva všetky kvality týchto drobných pochutín.

Arašidový olej patrí medzi najzdravšie rastlinné oleje, arašidy totiž obsahujú zdravé tuky – nenasýtené mastné kyseliny, obsahujú veľké množstvo antioxidantov, stopových prvkov a biologicky aktívnych látok.

Arašidy sú plodom rastliny zvanej podzemnica olejná. Zvyknú sa nazývať aj búrskymi orieškami, avšak podzemnica olejná je strukovina.

Arašidový olej sa získava z rozdrvených plodov podzemnice olejnej. Je svetložltej farby, má charakteristickú vôňu arašidov a intenzívnu, unikátnu chuť. Arašidy zdravie upevňujú vďaka vysokému obsahu bielkovín, nenasýtených mastných tukov a vďaka vitamínom a minerálnym látkam, ktoré obsahujú. Z vitamínov je vitamín A, vitamíny skupiny B – B1, B2, B9 a vitamín D. Zo stopových prvkov obsahujú železo, zinok, vápnik, horčík, draslík, jód, fosfor, kobalt. Majú vysoký obsah vlákniny, cukrov a kalórií.

Arašidový olej účinky:

 znižuje riziko kardiovaskulárnych ochorení

 chráni srdce

 posilňuje imunitu

 znižuje hladinu zlého cholesterolu

 stimuluje mozog, zlepšuje pamäť a koncentráciu

 odstraňuje únavu, pomáha pri nespavosti

 podporuje vitalitu srdca

 poskytuje telu energiu

Výživové hodnoty obsiahnuté v 100 g arašidového oleja:

- Polynenasýtené mastné kyseliny: 31 g

- Nasýtené mastné kyseliny: 19 g

- Omega-3 mastné kyseliny: 0,2 %

- Omega-6 mastné kyseliny: 34,3 %

- Omega-9 mastné kyseliny: 44,1 %

Použitie:

Arašidový olej je ideálny pre zdravé varenie, na rozdiel od väčšiny iných rastlinných olejov je totiž vhodný aj na vyprážanie alebo varenie pri vysokých teplotách. Má vysoký bod dymenia a počas tepelnej prípravy nestráca zo svojej kvality. Vo veľkej miere je využívaný najmä v japonskej, čínskej a kórejskej kuchyni.

- vhodný je k rybám a morským plodom

- používa sa aj do múčnikov a dezertov

- je vhodný na prípravu omáčok a v studenej kuchyni sa dokonalo hodí k zálievkam do šalátov.

V kozmetickom priemysle sa arašidový olej pridáva do krémov, mydiel a šampónov. V medicíne sa vo veľkej miere využíva pri liečbe hnisavých rán a pomáha pri liečbe hemoragickej diatézy, čo je zvýšená krvácavosť.

Arašidový olej je významným zdrojom antioxidantov. Antioxidant obsiahnutý v arašidoch je resveratrol, ktorý sa nachádza aj v červenom víne z hrozna. Resveratrol chráni srdce pred kardiovaskulárnymi ochoreniami a pomáha pri udržiavaní zdravého imunitného systému. Ich pravidelná konzumácia znižuje riziko kardiovaskulárnych ochorení až o 40 %. Resveratrol obsahuje aj šupka hnedočervenej farby, ktorá sa na arašidoch nachádza. Okrem resveratrolu obsahujú arašidy aj veľké množstvo nenasýtených mastných kyselín, ktoré zase chránia náš cievy systém. Odstraňujú z ciev zlý cholesterol.

Konzumácia arašidov a arašidového oleja je vhodná najmä pri zvýšenej fyzickej alebo psychickej aktivite, pretože arašidy majú povzbudzujúci účinok. Pre čo najoptimálnejší účinok sa odporúča konzumácia maximálne 15 g denne, odporúčajú sa arašidy nesladené a nesolené.

Alergén: Arašidy však obsahujú aj nebezpečný alergén, preto by prvá konzumácia arašidov mala byť obozretná.

Skladovanie: V neotvorenom stave možno olej skladovať 16 mesiacov na chladnom, suchom a tmavom mieste, v otvorenom stave 3 – 4 mesiace, aby sa zachovala kvalita oleja.

Krajina pôvodu: Benin

Obsah balenia: 250 ml

Zatiaľ neboli pridané žiadne recencie. Pridajte prvú!

Pridajte svoje hodnotenie!
Vaše hodnotenie:

Súvisiace produkty