Alfalfa semienka lucerny Wolfberry BIO 100g

1,15 €
skladom

Alfalfa semienka lucerny Wolfberry BIO 100g vhodné na klíčenie. Obsahujú mnoho prospešných látok. Produkt z kontrolovaného ekologického poľnohospodárstva.

Produkt je zaradený v kategoriách Semienka, WOLFBERRY.

Lucerna (Medicago sativa) je trváca rastlina, ktorá patrí do čeľade bôbovitých a môžeme ju poznať aj pod názvami lucinka alebo lucerka. Vyznávači zdravej stravy poznajú jej semienka, ktoré sa výborne hodia na naklíčenie, ako alfalfa. Lucernu pestovali už v perzskej ríši, odkiaľ sa dostala do Starovekého Ríma a Grécka.

Lucerna obsahuje veľa minerálnych látok, bielkovín a aminokyselín, takže je to vynikajúci krmovina pre dobytok. Ich vlastnosťou si všimli aj ľudia, tak začali využívať pre liečebné účinky kvetov, listov a semienok Klíčky lucerny poskytujú napríklad proteíny, mastné kyseliny, vitamíny E, C a K, kyselinu listovú, vápnik, železo, fosfor, horčík, draslík, sodík, draslík alebo kremík. Majú mierne natrpklú chuť s podtónmi orieška a sú výborné napríklad na chlebe s maslom.

Semienka alfalfa prispievajú k normálnej hladine cholesterolu v krvi, k normálnej funkcii močových ciest, k normálnemu stavu vlasov a nechtov, alebo k normálnemu metabolizmu sacharidov. Prinášajú napríklad aj komfort pri menopauze, majú výborné vitalizujúce účinky pri vyčerpaní, takže sú vhodné aj pre športovcov a ťažko fyzicky pracujúce osoby a v neposlednom rade prispievajú k sexuálnemu zdraviu.

Návod k naklíčeniu
Na plytký tanier rozprestrite vatu, na ktorú vsypte semienka. Niekoľkokrát za deň semienka kropte tak, aby boli aj s vatou vo vlhku. Počas 3 až 4 dní vám narastú klíčky, ktoré postupne strihajte. Klíčky môžete uchovávať v chladničke. Pokúste sa ich používať surové, pretože sa tepelným spracovaním znižuje obsah enzýmov.

Nutričné ​​hodnoty na 100 g
Energia: 96 kJ / 23 kcal; Sacharidy: 2.1 g - z toho cukry 0.18 g; Bielkoviny: 4 g; Tuky: 0.7 g - z toho nenasýtené 0.7 g; Vláknina: 1.9 g; Sodík: 6 mg; Vlhkosť: 12,5%

použitie
Semienka sú vhodné na klíčenie. Výhonky sú chutné a výživné, hodia sa do šalátov, nátierok, alebo na ozdobu pokrmov.

alergény
bez alergénov

zloženie
Alfalfa semená lucerny

Krajina pôvodu
Taliansko

BIO výrobok pod kontrolou: CZ-BIO-002

obsah
100 g

Zatiaľ neboli pridané žiadne recencie. Pridajte prvú!

Pridajte svoje hodnotenie!
Vaše hodnotenie:

Súvisiace produkty