Lipa bylinný čaj 50g Wolfberry

3,43 €
skladom

Lipa bylinný čaj sa s obľubou vyžíva na prípravu čaju pre svoju medovú vôňu a sladkastú chuť. Naše babičky dobre vedia prečo je tak často vidieť lipu na dedinách. Každé leto ju tu zbierajú a ona potom zase po celý rok pomáha pri prechladnutí, zápaloch...

Produkt je zaradený v kategoriách Čaje, WOLFBERRY.

Ako pripraviť lipový nálev
Jednu polievkovú lyžicu sušených lipových kvetov zalejeme vriacou vodou. Necháme 10 - 15 minút vylúhovať v uzavretej nádobe a potom scedíme.

Zvonka sa užíva ako kloktadlo alebo ústna voda, pôsobí protizápalovo.

 
Schválené lekárske tvrdenie
• Normálne trávenie
• Relaxačné účinky - zaspávanie
• Normálne funkcie dýchacieho systému

Bylinný čaj z lipových kvetov podporí vylučovanie moču, metabolizmus glukózy a zlepšujú trávenie. Pozitívne pôsobí na funkciu pankreasu a pečeň. Pri prechladnutí a dýchacích ťažkostiach, sa kombinuje napríklad s čiernym bazou.

charakteristika
Lipové kvety sa zbierajú ihneď na začiatku rozkvetu, a to od konca júna a počas júla. Zbierajú sa výhradne za suchého počasia, najlepšie v popoludňajších hodinách. Správne usušený lipový kvet si potom zachová svoju prirodzenú farbu, vôňu a sladkastú chuť.

Okrem toho, že sa lipa strategicky vsadila uprostred dediny, sa u nás tieto stromy hojne pestujú aj v listnatých hájoch, alejach či parkoch a ich bohaté koruny sú k videniu na slnečných stráňach i v lesoch.

dávkovanie
Malý šálka pijeme trikrát denne.

skladovanie
Skladujeme v uzatvárateľnej nádobe na tmavom a suchom mieste.

obsah
50 g

Zatiaľ neboli pridané žiadne recencie. Pridajte prvú!

Pridajte svoje hodnotenie!
Vaše hodnotenie:

Súvisiace produkty