Púpava bylinný čaj 50 g Wolfberry

1,38 €
skladom

Smetánka kořen 50 g Wolfberry se hodí k přípravě odvaru, který se doporučuje popíjet v rámci čistících kůr. Bylina známá také jako pampeliška totiž nabízí víc, než žluté květy - její kořen má významné léčitelské účinky.

Produkt je zaradený v kategoriách Čaje, WOLFBERRY.

Ako pripraviť odvar z púpavy
Púpava lekárska sa užíva zvyčajne vo forme odvaru, ktorý sa pripravuje z jednej čajovej lyžičky koreňovej drogy na 100 ml vody, varí sa asi 1 minútu

Schválené lekárske tvrdenie
• Normálne trávenie - prebiotikum a stimulácia
• Antioxidant
• Normálna činnosť žalúdka a pečene
• Normálne funkcie močovej sústavy
• Kontrola telesnej hmotnosti - chudnutie
• Normálna hladina cholesterolu v krvi - hladina lipidov

Púpava je antioxidant. Čistí a odstraňuje škodliviny z tela, podporuje trávenie a látkovú výmenu a je silne močopudná. Užíva sa pri poruchách obličiek a močových ciest, žlčníka a pečene. Priaznivo ovplyvňuje metabolizmus.

Charakteristika púpavy
Medze, lúky a trávniky pokryté žltými kobercami, ktoré tvoria kvety púpavy, môžeme vidieť v apríli a v máji. Táto trváca bylina býva vysoká cca 5-40 cm a vyhýba sa vlhku a mokru.

Slávny arabský prírodovedec Avicenna z púpavy používal predovšetkým jej horké mlieko, ktorým liečil napríklad zápal očí alebo prekrvenie pečene. Rodičia malých detí tiež často zistia, že rastlina je prestúpená kanálikmi mliečnic s bielou šťavou, ktorá zanecháva hnedé škvrny na koži a oblečení.

Dávkovanie
Popíja sa 2x až 4x denne po 200 ml.

skladovanie
Skladujeme v uzatvárateľnej nádobe na tmavom a suchom mieste.

obsah
50 g

Zatiaľ neboli pridané žiadne recencie. Pridajte prvú!

Pridajte svoje hodnotenie!
Vaše hodnotenie:

Súvisiace produkty