Žerucha BIO semienka na klíčenie 200 g Wolfberry*

4,36 €
nie je skladom

Ťažko nájdete chutnejšie výhonky žeruchy ako tie, ktoré si sami vypestujete. Ich chuť pripomínajúca reďkovku príjemne doladí nátierku alebo iné studené pokrmy. Klíčky a zelené výhonky žeruchy sú ľahko stráviteľné, plné vitamínov minerálov a enzýmov

Produkt je zaradený v kategoriách Semienka, WOLFBERRY.

Možností, ako využiť v kuchyni klíčky a výhonky, je nepreberné množstvo. Naklíčená žerucha sa v surovom stave hodí do nátierok a dipov alebo ako jemne pikantná príloha. Vyhnite sa však tepelnej úprave, mala by horkú chuť.

Výhonky sú vynikajúcim zdrojom energie, minerálov a vitamínov. V západnej fytoterapii sa údajne užíva pri zápaloch močových ciest alebo obličkových kameňoch a v Indii ju považujú za pánske afrodiziakum na zvýšenie potencie.

Vlastným zasadením a klíčením navyše ušetríte planétu od zbytočného odpadu. Stačí dózu na semienka nevyhadzovať a naplniť si ju znova semienkami z Wolfberry ECO REFILL balenia, ktoré je vyrobené z rastlinnej, plne kompostovateľné fólie.

Vnútri papierovej dózy naviac nájdete ako darček zaujímavé semienko stromu, byliny alebo kvetu. Či už vyrastie kdekoľvek, bude na svete zase o niečo zelenšie. A to je kúzlo celého projektu.

GOGREEN - DARČEK

Pod číslom šarže L1700256 sa skrýva semienko modrina japonského.

Návod na klíčenie
• Semienka prepláchneme vodou. Ľahko navlhčené ich vložíme do klíčiace nádoby.
• Semienka ponecháme na tmavom a teplom mieste, kde začnú klíčiť.
• Rastlinky je potreba pravidelne preplachovať (aj korienky zo spodnej strany), aby sme zabránili plesniam (2-3x denne).
• Prvé klíčky sa objavia po 24 hodinách.
• Ku konzumácii sú vhodné celé rastlinky vrátane korienkov.
• Pred konzumáciou klíčky opláchnite.

Rady a tipy
• Odporúčame klíčiť na klíčiacej miske alebo sitku. Nie je vhodné klíčiť semienka na vate, pretože prichádzame o chutné korienky, ktoré do vaty zarastajú.
• Pre dlhšiu trvanlivosť odporúčame hotové klíčky uchovávať v chladničke, kde nám vydrží aj týždeň.

alergény
bez alergénov

skladovanie
Skladujte v chlade a tme. Balené v ochrannej atmosfére.

Krajina pôvodu
Taliansko

obsah
200 g

Zatiaľ neboli pridané žiadne recencie. Pridajte prvú!

Pridajte svoje hodnotenie!
Vaše hodnotenie:

Súvisiace produkty