Baobab prášok BIO 150 g Wolfberry PDZ*

7,59 €
skladom

Baobab prášok Wolfberry BIO 150 g z dužiny plodov baobabu v najvyššej dostupnej BIO a RAW kvalite. Gejzír vitamínov, minerálov a vlákniny.

Produkt je zaradený v kategoriách DOPLNKY STRAVY, WOLFBERRY.

Ako konzumovať baobab
Baobab prášok dodá rôznym pokrmom a nápojom ľahko citrusovú príchuť. Ľubovoľne ho môžete namiešať do ovocných nápojov, smoothies, alebo len s vodou. Citrusový podtón ale dodá aj jogurtom, müsli, pudingom a krémom v dezertoch.

charakteristika
Baobab pochádza z Afriky, odkiaľ sa rozšíril napríklad aj na Srí Lanku alebo na Madagaskar. Tento 15 - 30 metrov vysoký strom dokáže pojať veľké množstvo vody, vďaka čomu prežíva aj dlhé obdobia sucha. Plody Baobab vyzerajú ako malý kokos, alebo veľké mango, majú tvrdý vonkajší obal, ich tvar je vajcovitý, meria okolo 20 centimetrov a váži viac ako 1 kilogram.

Čerstvé plody baobabu majú bielu až žltkastú farbu a citrusovú chuť. Obsahujú celý rad látok, z ktorých je potreba vymenovať hlavne vitamín C, A a vitamíny skupiny B. Zo stopových prvkov potom stojí za zmienku hlavne draslík, fosfor, zinok, vápnik, mangán, horčík a železo. Okrem toho je v plodoch aj takmer 50% vlákniny, ktorá prirodzene dehydruje už v škrupinách čerstvých plodov, bielkoviny, sacharidy a aminokyseliny. Vďaka tomu sa plody baobabu radí medzi takzvané super potraviny.

Super potraviny dodajú maximum svojich výživových vlastností v prípade, že sú v RAW kvalite, čo obnáša, že sú spracovávané do teploty 42 ° C. Wolfberry Baobab prášok túto podmienku bezo zvyšku spĺňa, pretože maximálna teplota pri jeho spracovaní je 42 ° C.

Nutričné ​​hodnoty v 100 g
Energia: 1596 kJ / 381 kcal; Tuky: 0,8 g; z toho nasýtené mastné kyseliny: 0 g; Sacharidy: 83,9 g; z toho cukry: 29,5 g; Vláknina: 12,2 g; Bielkoviny: 2,5 g; Soľ: 0,1 g;

zloženie
Sušený prášok z dužiny ovocia Baobab v BIO a RAW kvalite

Odporúčané denné dávkovanie
5 - 15 mg

Krajina pôvodu
Senegal

BIO výrobok pod kontrolou: CZ-BIO-002

obsah

150 g

Zatiaľ neboli pridané žiadne recencie. Pridajte prvú!

Pridajte svoje hodnotenie!
Vaše hodnotenie:

Súvisiace produkty