Včelí peľ BIO 100 g Wolfberry

6,25 €
skladom

Včelí peľ BIO 100g Wolfberry možno bez preháňania považovať za prírodnú alternatívu multivitamínových a minerálnych doplnkov. Ide o mimoriadne komplexnú potravinu. Vedecké štúdie objavujú stále nové zdravotné prínosy včelieho peľu.

Produkt je zaradený v kategoriách Včelie produkty, WOLFBERRY.

Včelí peľ poznali a používali už pradávne indiánske kmene ako posvätnú potravinu aj liek na celý rad chorôb. Obohaťte svoj jedálniček touto komplexnou a výnimočnou superpotravinou aj vy!

Peľ sú samčie zrnká rastlín, ktoré majú za cieľ odovzdávať život - opeľovať samičie kvety. Včely ich zbierajú v divokej prírode a tvoria z nich drobné granulky (tzv. Rouskový peľ). Touto mimoriadne výživnú zmesou potom kŕmia svoje potomstvo.

Spracovaný peľ je teda hlavným zdrojom proteínov a všetkých potrebných látok pre zdravý rast mladých včiel. V tejto nijako neskazenej podobe včelí peľ ponúkame vám, z oblasti nezasiahnuté pesticídmi - v certifikovanej BIO kvalite.

Bohaté zloženie včelieho peľu:
Vďaka svojmu pôvodu a účelu je včelí peľ neuveriteľne komplexnou potravinou s celou škálou vitamínov a minerálov. Rozbory odhaľujú až 250 rôznych látok, samozrejme čisto prírodného pôvodu. Ľudské telo ich preto vie perfektne využiť.

Včelí peľ obsahuje esenciálne mastné kyseliny a okolo 25% proteínov, pričom má kompletné spektrum aminokyselín vrátane esenciálnych. Dôležitá je prítomnosť železa, medi, zinku a ostatných mikronutrientov. Každé peľové zrnko je plné aktívnych enzýmov - jedná sa o surovú, teplom neošetrenú potravinu.

Peľ pre vitalitu a odolnosť:
Včelí peľ dnes oceňujú športovci a osoby s vysokou fyzickou záťažou. Užívať ho ale môže každý pre podporu a udržanie dobrého zdravia.
Včelí peľ a peľ rastlín všeobecne majú tieto oficiálne dokázané účinky:
• napomáha normálnej činnosti kardiovaskulárneho systému
• funguje ako imunomodulátor (vďaka obsahu enzýmov a vitamínov) a antioxidant
• pomáha pri poruchách tráviaceho traktu
• pôsobí proti únave, podporuje vitalitu
• má pozitívny vplyv na duševný stav a výkon človeka
• menopauzálny komfort
• podporuje zdravú činnosť srdca, správnu hladinu cholesterolu a krvných lipidov
• podporuje chuť do jedla
Fermentáciou peľu včely vyrábajú ďalší unikátny produkt - tzv. Včelí chlieb, ktorý v našom eshope tiež nájdete.

použitie
Včelí peľ možno konzumovať samotný, chutí po mede a kvetoch. Skvelý je pre obohatenie müsli, smoothies alebo jogurtu. Neupravujte včelí peľ tepelne, bola by škoda ho znehodnotiť!

Zaujímavý recept je fermentovaný peľ s medom. Fermentáciou sa narušia peľové zrná a peľ je potom lepšie stráviteľný. Zmiešajte 100g peľu s lyžicou medu a cca 30 ml prevarenej, vlažnej vody. Zmes natlačíme do pohára a otvorený nechajte stáť pri izbovej teplote 3 dni. Potom skladujte v chlade.

Odporúčané dávkovanie:
Odporúčame začať s 1 kávovú lyžičkou denne a toto množstvo postupne zvyšovať

Upozornenie:
Hoci má včelí peľ odlišné účinky ako peľ poletujúci v ovzduší, osoby alergické na peľ musia byť pri jeho užívaní opatrnejšie. Odporúča sa začať len s polovicou malej lyžičky a podľa reakcie dávky zvyšovať.

Nutričné ​​hodnoty v 100g: Energia: 1559 kJ / 372 kcal; Tuky: 8,8 g, z toho nasýtené mastné kyseliny 7,1 g; Sacharidy: 55,4 g, z toho cukry 48,2 g; Vláknina: 5,0 g; Bielkoviny: 17,8 g; Soľ 0 g

Skladovanie: V suchu a tme

Alergény: Bez alergénov

Krajina pôvodu: Maďarsko
Obsah balenia: 100 g

Excelentné, 11.04.2017 23:15

Vynikajúci produkt


Pridajte svoje hodnotenie!
Vaše hodnotenie:

Súvisiace produkty