Slzovka obecná 250 g Wolfberry

4,36 €
skladom

Slzovka obecná 250g Wolfberry patrí k často využívaným bylinám v tradičnej čínskej medicíne a má široké uplatnenie aj v kuchyni. Pridáva sa do polievok a rôznych zmesí, podáva sa ako príloha a je možné ju pripravovať aj na sladko. Neobsahuje lepok.

Produkt je zaradený v kategoriách Antioxidanty, Ostatné, WOLFBERRY.

Slzovke obecnej (Coix Lacryma-jobi) sa hovorí Jóbove slzy alebo Biela perla východu. V tradičnej čínskej medicíne sa využíva ako antioxidant a prostriedok, ktorý zbavuje organizmus hlienov. Podľa ľudového liečiteľstva pomáha aj pri problémoch so žlčníkovými a obličkovými kameňmi, dnou, artrózou, reuma, obezitou, alebo artrózou. Slzovka neobsahuje lepok, takže je ideálnou potravinou pre osoby trpiace celiakiou.

Pred varením slzovku dobre prepláchnite pod tečúcou vodou a potom máčajte minimálne 30 minút, nič ale nepokazíte, keď si ju namočíte aj deň vopred. Pokiaľ ju budete variť na slano, potom k nej môžete zároveň pridať aj koreňovú zeleninu, ktorú na konci varenia buď vyberiete, alebo ju môžete spolu so slzovkou rozmixovať.

Samotnú slzovku môžete konzumovať ako prílohu, pridať ju do ryže a v polievkach s jej pomocou nahradíte krúpy. Uvarená a rozmixovaná sa pridáva do rôznych kaší, placiek, nátierok, nákypov a mletého mäsa.

Energia: 1612 kJ / 388 kcal; Tuky: 7.4 g - z toho nasýtené 1.05 g; Sacharidy: 67.1 g - z toho cukry 3.8 g; Vláknina: 3.6 g; Bielkoviny: 13.3 g; Soľ: 0.05 g; Vlhkosť: max. 15%

alergény:
bez alergénov
Krajina pôvodu:
Čína
obsah
250 g

Zatiaľ neboli pridané žiadne recencie. Pridajte prvú!

Pridajte svoje hodnotenie!
Vaše hodnotenie:

Súvisiace produkty