Kešu pražené solené 500 g Medium

13,12 €
skladom

Kešu pražené solené Medium 500 g. Vynikajúca pražená a solená pochúťka ako k priamej konzumácii, tak na varenie a pečenie.

Produkt je zaradený v kategoriách Oriešky, ovocie, semienka, Orechy, MEDIUM.

Kešu oriešky sú jedlé nažky ľadvinovníka západného (Anacardium occidentale). Tento až 12 metrov vysoký tropický strom má svoju pravlasť v severovýchodnej Brazílii a okrem kešu orieškov sa veľmi cení aj jeho drevo. Dnes je, vďaka portugalským moreplavcom, ktorí ho doviezli v 16. storočí do Indie a Mozambiku, rozšírený takmer po celom svete v suchých tropických oblastiach.

Na ľadvinovníka rastú zdužinatelé jedlé stopky, ktoré sú podobné hruškám a hovorí sa im "kešu jablko". Celé plody sa v oblastiach pestovania používajú na kŕmenie dobytka, ale pretože je dužina veľmi bohatá na vitamín C, tak slúži aj k výrobe štiav, kompótov, džemov a vína. V dolnej časti týchto nepravých plodov sa nachádzajú aj semená obličkového tvaru, ktoré sú po celom svete známe ako kešu orechy.

Kešu orechy nemožno v obchodoch kúpiť v škrupinách, pretože vnútro škrupín obsahuje lepkavý olej kardol, ktorý musí byť z orieškov komplikovane, ale starostlivo odstránený. Tento olej sa využíva pri priemyselnej výrobe insekticídov a lakov. Pretože sa jedná o pomerne náročnú procedúru, aby boli kešu vhodné na konzumáciu, patria práve tieto orechy na trhu k tým drahším.

Kešu orechy obsahujú menej tuku ako väčšina iných orechov, navyše asi 82% týchto tukov sú nenasýtené mastné kyseliny. A aby toho nebolo málo, tak z týchto 82% nenasýtených mastných kyselín patrí k mononenasýtenými. Okrem toho ale v kešu orieškoch nájdete aj pomerne značné množstvo pre organizmus dôležitého draslíka, horčíka alebo fosforu.

Wolfberry pražené kešu orechy sú krásne chrumkavé a majú jemnú chuť. Vďaka kvalitnému spracovaniu je ich možné konzumovať buď priamo, alebo ich pridávať do šalátov, dresingov a rôznych pečených, prípadne varených jedál. Vynikajúce sú tiež rozmixované napríklad s vodou, ružovú soľou, cesnakom a bylinkami.

Vitamíny a minerály v 100g
Vápnik: 45 mg; Železo: 6.00 mg; Horčík: 260 mg; Fosfor: 490 mg; Draslík: 565 mg; Zinok: 5.60 mg; Tiamín: 0.20 mg; Riboflavín: 0.20 mg; Niacín: 1.40 mg; Vitamín B6: 0.256 mg; Kyselina listová: 69 mikrogramov

Nutričné ​​hodnoty v 100g
Energia: 2433 kJ / 581 kcal; Bielkoviny: 16.8 g; Tuky: 47.8 g - z toho nasýtené 7.2 g; Sacharidy: 30.2 g - z toho cukry 5.0 g; Vláknina: 3.3 g; Soľ: 1.5 mg

skladovanie
V suchu a tme.

alergény
Orechy a výrobky z nich.

Krajina pôvodu
India

Obsah
500 g

Zatiaľ neboli pridané žiadne recencie. Pridajte prvú!

Pridajte svoje hodnotenie!
Vaše hodnotenie:

Súvisiace produkty