Pohánkové vločky BIO 250 g Wolfberry*

2,15 €
skladom

Pohánkové vločky Wolfberry BIO 250 g sú vyrábané v BIO kvalite z kontrolovaného ekologického poľnohospodárstva. Ľahko stráviteľná, nutrične hodnotná a prirodzene bezlepková potravina.

Produkt je zaradený v kategoriách Raňajkové cereálie, vločky, kaše.

Pohánka býva často mylne priraďovaná k obilninám, hoci patrí do čeľade rdesnovitých. Je to dané tým, že má podobne múčne zrná ako obilie, ale na rozdiel od nich neobsahuje lepok, takže je to vynikajúca potravina pre osoby trpiace celiakiou. V súčasnej dobe dochádza pre jej vysoké nutričné a dietetické hodnoty k obrovskému boomu v jej pestovaní.

Pohánka sa od pradávna u nás teší veľkej obľube. Pohánkové vločky, rovnako ako celé zrná, sú dobrým zdrojom vlákniny, ktorá má schopnosť viazať vodu. Vďaka tomu zrýchľuje priechod odpadových látok hrubým črevom a zmäkčuje natrávené jedlo v žalúdku a črevách. Pohánka je ale dôležitá predovšetkým preto, že obsahuje rutín, ktorý má preukázateľne priaznivý vplyv na celý cievny systém.

Pohánkové vločky sa vyrábajú zo zŕn pohánky, ktoré sú naparované a šetrne lisované na výšku okolo 0,5 mm a následne sušené. Naparovanie pohánkových zŕn je veľmi dôležité preto, že sa potom zrna pri lisovaní nerozpadávajú. Pohánkové vločky obsahujú mimo rutínu, ktorý posilňuje kardiovaskulárny systém, aj celý rad vitamínov a minerálov. Za zmienku určite stojí fosfor, ktorého je v 100 g viac ako 50% referenčnej hodnoty príjmu, ďalej horčík s viac ako 60% a niacín s takmer 50% referenčnej hodnoty príjmu.

Wolfberry pohánkové vločky sú vyrobené z pohánky pestované v BIO kvalite. Výborne sa hodí ako základná surovina na prípravu pohánkovej kaše alebo ako závarka do polievok. V kombinácii so sušeným ovocím, rôznymi orechy, semenami a prípadne i medom z pohánkových vločiek urobíte aj perfektné müsli, ktoré skvele chutí s bielym jogurtom.

Nutričné ​​hodnoty v 100g
Energia: 14681 kJ / 350 kcal; Bielkoviny: 8 g; Tuk: 2 g; Sacharidy: 72 g; Vláknina: 5 g; Voda: 12 g

Vitamíny a minerály v 100g
Vápnik: 18 mg; Železo: 2 mg; Draslík: 254 mg; Sodík: 1 mg, Fosfor: 347 mg; Horčík: 231 mg; Vitamín B1: 0.101 mg; Vitamín B2: 0.425 mg; Niacín: 7.02 mg; Vitamín B6: 0.210 mg

Upozornenie
Prirodzene neobsahuje lepok, ale balenie môže obsahovať stopové množstvo lepku!

Krajina pôvodu
Holandsko

BIO výrobok pod kontrolou: CZ-BIO-002

obsah
250 g

Zatiaľ neboli pridané žiadne recencie. Pridajte prvú!

Pridajte svoje hodnotenie!
Vaše hodnotenie:

Súvisiace produkty