Ražné vločky BIO 250 g Wolfberry*

0,69 €
skladom

Ražné vločky Wolfberry BIO 250 g sú dobrým zdrojom vlákniny a minerálov. Sú vyrobené v BIO kvalite z kontrolovaného ekologického poľnohospodárstva.

Raž a potraviny vyrobené z nej sa radia od pradávna k najdôležitejším zložkám ľudskej stravy. Ražné vločky, rovnako ako celé zrná, sú výborným zdrojom vlákniny, ktorá má schopnosť viazať vodu. Vďaka tomu dokáže zväčšovať objem stolice a tak zrýchľuje priechod odpadových látok hrubým črevom. Okrem toho tiež zmäkčuje natrávené potraviny v žalúdku a črevách, takže je skvelým pomocníkom v boji proti zápche.

Ražné vločky sa vyrábajú tak, že sa ražné zrná navlhčia v pare a následne sa lisujú. Ražné vločky sú svojím zložením podobné pšeničným vločkám, obsahujú však viac bielkovín a vlákniny.

Ražné vločky obsahujú celý rad vitamínov a stopových prvkov. Za zmienku stojí predovšetkým draslík, ktorého 100 g vločiek obsahuje 25% z referenčnej hodnoty príjmu, alebo fosfor, ktorého rovnaké množstvo obsahuje viac ako 50% referenčnej hodnoty príjmu.

Wolfberry ražné vločky sú vyrobené z raže pestovanej v BIO kvalite. Výborne sa hodia ako závarka do polievok, ako základná surovina potom na prípravu ražnej kaše. V kombinácii s rôznymi orechmi, semenami, sušeným ovocím, prípadne aj medom z nich urobíte aj výborné müsli, ktoré skvele chutí s bielym jogurtom.

Nutričné ​​hodnoty v 100g
Energia: 1431 kJ / 342 kcal; Bielkoviny: 12 g; Tuk: 2 g; Sacharidy: 69 g; Vláknina: 5 g; Voda: 14 g.

Minerály vo 100g
Vápnik: 64 mg; Železo: 3.7 mg; Draslík: 530 mg; Sodík: 40 mg, Fosfor: 373 mg.

Krajina pôvodu:
Holandsko

BIO výrobok pod kontrolou: CZ-BIO-002

obsah
250 g

Zatiaľ neboli pridané žiadne recencie. Pridajte prvú!

Pridajte svoje hodnotenie!
Vaše hodnotenie:

Súvisiace produkty