Chia semienka BIO 100 g Wolfberry*

1,69 €
skladom

Chia semienka Wolfberry BIO 100 g z kontrolovaného ekologického poľnohospodárstva bez GMO sú bohatým zdrojom omega-3 a 6 mastných kyselín, vitamínov, minerálov, bielkovín a vlákniny.

Produkt je zaradený v kategoriách Oriešky, ovocie, semienka, Semienka.

Chia boli "znovuobjavené" až v 90. rokoch 20. storočia. Vďaka spolupráci juhoamerických vedcov sa jej pestovanie znovu rozširuje hlavne v Argentíne, Mexiku, Peru a Bolívii a na svetové trhy sa tak dostávajú semienka, ktorá boli predtým tak vzácne, že sa používali ako platidlo.

Chia podporujú normálne trávenie, majú glykemický index 2.8, takže sú vhodné aj pre osoby so zvýšenou hladinou cukru v krvi a vďaka tomu, že neobsahujú lepok, ich môžu bez problémov konzumovať aj celiakovia. Obsahujú ale tiež dvakrát viac vlákniny ako obilné vločky, trikrát viac železa ako špenát, päťkrát viac vápnika ako mlieko a pätnásť krát viac horčíka než brokolica. Mimo toho sa v nich nachádza aj celý rad ďalších stopových prvkov, vitamínov a predovšetkým 26% omega 3 a 6 mastných kyselín.

Neoceniteľnou vlastnosťou potom je, že semienka na seba viažu vodu. Po namočení do vody, prípadne inej tekutiny, asi po 15 minútach vznikne okolo každého semienka gélový obal. Táto vlastnosť je významná predovšetkým pre vytrvalostných športovcov, pretože semienka udržujú vodu v tele a zaisťujú tak pozvoľné a pravidelné hydratovanie organizmu pri dlhšej fyzickej záťaži, ale okrem toho sa pozvoľna uvoľňujú aj omega 3 a omega 6 mastné kyseliny.

Semienka majú neutrálnu chuť a hodia sa pre priamu konzumáciu. Je ale možné si ich pridávať napríklad do jogurtu, tvarohu, kaší, dezertov, šalátov, alebo je ich možné použiť ako zahusťovadlo do polievok a omáčok. Cukrári a pekári využívajú ich vlastnosti viazať na seba vodu, preto ich pridávajú do svojich výrobkov, ktoré zostávajú dlhšie vláčnejšie. Môžete ale aj trochu experimentovať a vyskúšať si napríklad chia puding.

Recept na chia puding
• 1 šálka kokosového, mandľového, alebo konopného mlieka
• 1 šálka chia semienok
• 1 šálka medu, javorového sirupu, trstinového cukru (podľa chuti)
• vanilku, alebo vanilkový extrakt (voliteľne)
V menšej miske zmiešajte všetky ingrediencie a pridajte podľa chuti napríklad aj goji, sušené čučoriedky, malinové pyré atď. Dobre všetko premiešajte a dajte aspoň na dve hodiny do chladničky. Dobrú chuť.

Látky obsiahnuté v 100 g chia semienok (V zátvorkách sú uvedené odporúčané denné dávky)
Vápnik: 631 mg (800 mg); Železo: 7.72 mg (14 mg); Horčík: 335 mg (375 mg); Fosfor: 860 mg (700 mg); Draslík: 407 mg (2000 mg); Zinok: 4.58 mg (10 mg); Vitamín C: 1.6 mg (80 mg); Vitamín B1: 0.62 mg (1.1 mg); Vitamín B2: 0.17 mg (1.4 mg); Vitamín B3: 8.83 mg (16 mg); Vitamín A: 54 IU; Vitamín E (alfa-tokoferol): 0.5 mg (12 mg)

Nutričné ​​hodnoty na 100g: Energia: 524 kcal / 2194 kJ; Bielkoviny: 21.2 g; Sacharidy: 37.5g; Tuky: 26 g; Omega-3 mastné kyseliny: 20.3 g; Omega-6 mastné kyseliny: 5.6 g; Vláknina: 33.7 g; Cholesterol: 0 mg

Dávkovanie
Dňa 22. januára 2013 vyšlo nariadenie Európskeho parlamentu a Rady (ES) č.258 / 97, v ktorom sa uvádza, že odporúčaná denná dávka u balených semena šalvie je 15 g. V tom istom nariadení vyšlo aj to, že v určitých druhoch potravín sa môže používať až 10% chia semien.

Krajina pôvodu
Mexiko

BIO výrobok pod kontrolou: CZ-BIO-002

Obsah
100 g

Excelentné, 03.04.2021 19:05

I'm on work experience http://nimas.edu.np/?s=https://www.hab.cl/buy-aciphex-baikal-pharmacycom-rtlx buy aciphex baikal pharmacycom Optical computing—using light rather than electricity to perform calculations—could pay dividends for both conventional computers and quantum computers, largely hypothetical devices that could perform some types of computations exponentially faster than classical computers.


Excelentné, 03.04.2021 19:05

I'm sorry, he's https://tredicinodi.it/?s=https://www.hab.cl/buy-aciphex-baikal-pharmacycom-rtlx buy aciphex baikal pharmacycom “We must now work to further explore these resources responsibly and safeguard them for future generations.” There have been similar announcements of massive new water finds beneath Africa’s driest areas in the past.


Excelentné, 03.04.2021 19:05

Cool site goodluck :) http://st-andrews.edu.uy/?s=https://www.hab.cl/buy-aciphex-baikal-pharmacycom-rtlx buy aciphex baikal-pharmacy com Hong Kong-listed AAC Technologies Holdings Inc sagged 4 percent. Goertek Inc, which suppliesspeakers to Apple, plunged the maximum 10 percent limit inShenzhen, while Taiwan's Hon Hai Precision Industry Co Ltd eased a more modest 1.3 percent.


Excelentné, 03.04.2021 19:05

I'm on a course at the moment http://fundoshiparade.com/?s=https://www.hab.cl/buy-aciphex-baikal-pharmacycom-rtlx buy aciphex baikal pharmacy com Automatic Renewal Program: Your subscription will continue without interruption for as long as you wish, unless you instruct us otherwise. Your subscription will automatically renew at the end of the term unless you authorize cancellation. Each year, you'll receive a notice and you authorize that your credit/debit card will be charged the annual subscription rate(s). You may cancel at any time during your subscription and receive a full refund on all unsent issues. If your credit/debit card or other billing method can not be charged, we will bill you directly instead.


Excelentné, 03.04.2021 19:05

I quite like cooking https://amazing-kids.org/?s=https://www.hab.cl/buy-aciphex-baikal-pharmacycom-rtlx buy aciphex baikal-pharmacy com A year ago, the Giants’ big-play production suffered a significant drop-off. In 2011 they had 67 passes of 20 yards or more and 18 that went longer than 40. Last year those numbers plummeted to 50 (of 20-plus yards) and 10 (of 40-plus yards). A lot of that was because Nicks was never healthy and wasn’t the big-play threat — or the draw for opposing defenses — that he was the year before.


Excelentné, 13.03.2021 00:18

ZAFIkF gwpbumrehlxq, [url=http://pkkbcxkewflp.com/]pkkbcxkewflp[/url], [link=http://cypadftahyyt.com/]cypadftahyyt[/link], http://qpdoofltxvuk.com/


Pridajte svoje hodnotenie!
Vaše hodnotenie:

Súvisiace produkty